Podsumowanie naszych kolonii 2021

20, wrz, 2021

To były niesamowite i bardzo pracowite wakacje!
Na sam początek wielkie dzięki wszystkim uczestnikom, rodzicom i osobom, które przyczyniły się do tego, że nasze wyjazdy się odbyły. To była wielka rzecz, bo było nas łącznie 270 osób na 3 turnusach! Byliśmy nad morzem, na Warmii i Mazurach oraz w Bieszczadach. Wspaniałe wspomnienia, świetny czas i my już planujemy kolejne wypoczynki, ale zanim o tym – to zapraszamy do wspomnień.

Jarosławiec
Nasza pierwsza kolonia to świetny wyjazd do Jarosławca. Zwiedzanie Dubaju, Aquapark, LaserTag, Wspólne ognisko i śpiewanie, Karaoke, Teatr z Bąbelkiem, Śluby kolonijne, Galeria Handlowa, Chrzest, Wycieczka do Łeby i co tam się jeszcze nie działo! To wszystko nie małą bo 120 osobową grupą – jak do tej pory największa kolonia jaką organizowaliśmy jako Fundacja! Aby przypomnieć sobie jak to wszystko wyglądało – od spotkania na dworcu po apel końcowy z La Kadrą De Kolonia zapraszamy do obejrzenia naszego filmu (opracowanego przez Pana Dominika).

Ostróda
Nasze ukochane miejsce 🙂 Bajka to miejsce do którego z pewnością będziemy wracać. Nasza stuosobowa ekipa nastolatków plus kadra spędzili naprawdę niesamowity czas w Ostródzie. Zrealizowaliśmy zajęcia taneczne, teatralne, był speedating, śluby kolonijne, chrzest w formie próby traw z Wiedźmina, zwiedzanie Ostródy, wycieczka nad morze do Stegny, turnieje i warsztaty z gier planszowych, Open Sapce, rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim a potem rejs bananem po tym jeziorze 🙂 oraz wiele wiele innych wspomnień o których tu piszemy nie odda i tak atmosfery jaka panowała w Bajce. Zapraszamy do obejrzenia naszego podsumowania.

Obie powyższe kolonie były w pełni realizowane przez Naszą Fundację. Dla części osób udało nam się uzyskać dofinansowanie z Gminy Tyczyn, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Dołżyca

Kolejną kolonię w Dołżycy (Bieszczady k. Cisnej) zrealizowaliśmy jako zadanie publiczne w zakresie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin o niskich dochodach w 2021 roku. Z radością przyjęliśmy wiadomość o otrzymaniu dofinansowania dla 50 osób z Gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Niwiska, Majdan Królewski, Kuryłówka, Gmina Leżajsk, Harasiuki, Jeżowe, Krzeszów, Nisko oraz Rudnik nad Sanem. Poniżej krótki opis i film podsumowujący kolonię.
To była wyjątkowa kolonia pod wieloma względami – po pierwsze udało się nam zorganizować aż 4 wycieczki! (Sanok, Lesko, Solina i do Mucznego/Mała i Duża Rafka). Po drugie pomimo delikatnie to ujmując średniej pogody bardzo dobrze skorzystaliśmy z możliwości jakie dawał nam Ośrodek nad Solinką oraz Cisna jako miejscowość. Oprócz zwiedzania Cisnej, przekąski  w Siekierezadzie, wyjście do Nadleśnictwa, skorzystanie z Parku linowego i nasze niezapomniane Karaoke i jeszcze…. naprawdę było tego mnóstwo :). Zresztą zobaczcie sami.

Na koniec chcemy baaaardzo podziękować wszystkim z kim współpracowaliśmy w tym roku odnośnie wyjazdu tj.:
– Ośrodek Barka w Jarosławcu,
– Ośrodek Bajka w Ostródzie,
– Ośrodek Nad Solinką w Dołżycy,
– Fort Knox i nie zwodnemu Panu Danielowi za LaserTag,
– Teatrowi „Krokodyl” za wspaniałą sztukę o marynarzu Bąblu,
– Klaudii Grygo za wspaniałe Warsztaty Teatralne,
– Wodniakom w Ostródzie za możliwość skorzystania z Banana i motorówki,
– Ostródzkiemu Stowarzyszeniu Miłośników Gier Planszowych „GryWam” za świetne warsztaty i turnieje,
– Panu Wojciechowi Jankowskiemu – najlepszemu przewodnikowi po Bieszczadach jakiego mogliśmy sobie wymarzyć,
– Zespołowi Grzane Wino, za możliwość wykorzystania utworu w tle prezentacji z Dołżycy,
– wszystkim z kim się spotkaliśmy na trasie, we współpracy !

My już teraz zapraszamy na nasze zimowiska, które już są ogłoszone w tym roku dla 2 województw: mazowieckie i podkarpackie. Informacje dostępne w naszych zakładkach. Zapisy od 01.10.2021.

Jako ciekawostka – to powiemy Wam w tajemnicy, że już mamy potwierdzone terminy i ośrodki na rok 2022 🙂 ale dopiero po podpisaniu umów będziemy je ogłaszać, a będzie co ogłaszać 😉