Mrzeżyno 1 – Informacje o wyjeździe

7, cze, 2023

W tym poście będziemy na bieżąco uzupełniać informacje dot. wyjazdu i pobytu na kolonii.

Wyjazd i przejazd:

Zbieramy się 24.06 tj. sobota o godzinie 19:15 na Dworcu PKP Rzeszów na Peronie II. Musimy zebrać się wcześniej ponieważ potrzebujemy odebrać od Państwa dokumenty dzieci i sprawdzić czy wszyscy jesteśmy.
Planowy wyjazd jest o godzinie 20:27 a na miejscu w Goleniowie planowo mamy być o godzinie 9:54.
Tam pewnie około 30-45 minut zejdzie Nam przesiadka z pociągu do autokaru i tu wieeeelka prośba – prosimy nie dzwonić wtedy bo to newralgiczny czas i musimy to sprawnie zrobić. Wsiądziemy do autokarów i ok. godzinę będziemy jechać do Ośrodka w Mrzeżynie.

Przypominamy o posiadaniu ważnych, podbitych legitymacji szkolnych.

Z dziećmi w pociągu pojedzie 10 opiekunów, miejsca będą z rezerwacją i będą siedzieć razem jako grupa. Nie wiem w jakim układzie – to PKP i ja nie wiem i oni nie wiedzą – czy to będą wagony otwarte czy też przedziały. Tak czy inaczej będziemy razem siedzieli. Tu warto podkreślić, że jedziemy razem z częścią dzieciaków z turnusu Mrzeżyno 2. Będzie nas dużo, bo ok. 130-140 dzieci + opiekunowie. Miejsca mamy siedzące – bo tylko takie są dostępne dla tak dużej grupy.

Początek pobytu na Ośrodku

Po przyjeździe zabierzemy swoje bagaże z autokaru i wówczas podzielimy dzieciaki na grupy oraz pokoje. Wówczas też grupom zostaną przydzieleni wychowawcy. Co dla nas bardzo ważne, nie podajemy numerów telefonów do wychowawców ponieważ są to ich prywatne numery. W razie potrzeby kontaktu z wychowawcą – proszę dzwonić do dziecka lub do kierownika – Tomasz Chlebek tel. 607965558.

Wychowawcy pierwszego dnia zbiorą na zajęciach integracyjnych od dzieci:
– leki, które Państwo macie zapakować w woreczki strunowe i podpisać,
– pieniądze, jeśli będziecie chcieli by wychowawca pomagał rozdysponować im ich kieszonkowe.
Następnie zapoznają dzieci z ośrodkiem, regulaminami i zacznie się nasz program i pobyt.

PROGRAM MRZEŻYNO 1

Kontakt z dzieckiem

Jako kadra nie zabieramy dzieciom telefonów, ale tak jak przeczytaliście Państwo w regulaminie – dzieci nie mogą korzystać z telefonów w trakcie zajęć. Czas do kontaktu z dziećmi będzie po obiedzie i po kolacji. Nasza ogromna prośba aby nie dzwonić do dzieci po 22:00 gdy jest już cisza nocna – wtedy mają mieć już czas na odpoczynek i sen.

Co jeszcze istotne jeśli chcą się Państwo skontaktować z wychowawcą – prosimy o kontakt z Kierownikiem tj. Tomasz Chlebek – 607965558 lub o telefon do dziecka i poprosić, aby przekazało telefon. Nie podajemy nr telefonu kadry, ponieważ są to ich prywatne telefony.

Relacja z pobytu na naszym FanPage-u

Serdecznie zapraszamy do polubienia i śledzenia na naszej strony na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/FundacjaChlebek
Tutaj będziemy na bieżąco wrzucać zdjęcia z naszego wyjazdu.

Powrót

Wyjazd jest zaplanowany na godz. 8:30/9:00 z Ośrodka w dniu 05.07.2023 – czyli zaraz po śniadaniu.
Jedziemy autokarami do Szczecina – na Dworzec Szczecin Główny.
Pociąg wyjeżdża ze Szczecina o godz.: 11:21 i planowo w Rzeszowie będzie o godzinie: 23:30