Kije zamiast lasek – Nordic walking aktywizuje seniorów

17, wrz, 2021

Z radością informujemy, że nasza Fundacja w Partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kolbuszowski Klub Nordic Walking realizuje już od czerwca działania związane z projektem „Kije zamiast lasek – Nordic walking aktywizuje seniorów” realizowanego w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

W ramach realizacji projektu na bieżąco we wtorki odbywają się spotkania na terenie stadionu w Kolbuszowej, gdzie realizowane są już od czerwca zajęcia z Nordic Walking pod okiem trenerki. Jeśli zatem ktoś ma ochotę popróbować swoich sił zapraszamy w każdy wtorek o godz. 18:00, w szczególności osoby 60+, dla których mamy kolejne propozycje w ramach naszego projektu.

Pierwszym z nich jest spotkanie w dniu 27.09.2021 pn. Aktywny Senior to Zdrowy Senior, podczas którego odbędą się prelekcje i prezentacje dot. zdrowego stylu życia, odbędą się zajęcia ruchowe, głównie o tematyce prawidłowego korzystania ze sportu jakim jest Nordic Walking, będzie też miejsce na poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje. Spotkanie to będzie miało formę edukacyjną dla seniorów jak Nordic Walking pozytywnie wpływa na zdrowie.

Kolejną propozycją będą zawody pn. Aktywna jesień – Zawody Nordic Walking dla seniorów, czyli dla osób 60+. Zawody odbędą się we wtorek 12 października o godz. 16:00.
Będą one podzielone na kategorie wiekowe:

• 60 – 64 lata,
  • 65 – 69 lat,
  • 70 – 74 lata,
  • 75 – 79 lat,
  • 80 i więcej,

Zawody zostaną przeprowadzone przez profesjonalną firmę obsługującą podobne eventy w całej Polsce. Po zawodach będzie krótkie podsumowanie ich oraz poczęstunek na Stadionie w Kolbuszowej. Będzie to pokazanie sportowego aspektu wykorzystania sportu jakim jest Nordic Walking.

Kolejnym punktem będzie wyjazd „Śladami Jana Pawła II” w Bieszczady, podczas którego spacerując z kijami seniorzy zobaczą: największe ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych oraz wieżę widokowa, skąd rozpościera się widok na Dolinę Osławy. Odbędzie się wizyta w cerkwi prawosławnej w Szczawnie, przybliżenie budowy Ikonostasu. Następnie pojedziemy do Komańczy wizyta w Klasztorze Sióstr Nazaretanek, gdzie był przetrzymywany Kardynał Wyszyński. W drodze powrotnej poznamy Cisną a następnie przyjdziemy do miejscowości Hoczew, gdzie będzie miało zakwaterowanie w Ośrodku Osada Podróżnika. Następnego dnia zatrzymamy się w Sanoku na Skansenie oraz wrócimy do Kolbuszowej. Gdzie w tym wszystkim Nordic Walking? Otóż to właśnie kijki pozwolą na sprawniejsze zwiedzanie, poruszanie się oraz ukazując ich turystyczne możliwości.

Podsumowanie projektu odbędzie się w Grudniu na Sali na Stadionie w Kolbuszowej, gdzie zostanie zaprezentowany film podsumowujący działania w ramach realizacji projektu.

Projekt „Kije zamiast lasek – Nordic Walking aktywizuje seniorów” realizowany jest w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Dofinansowano ze środków budżetu Państwa. Dofinansowanie: 25’000,00 zł. Całkowita wartość projektu: 31’600,00 zł