Co spakować na kolonie!

23, maj, 2023

Już wkrótce nasze kolonie a co za tym idzie trzeba spakować się lub spakować swoje pociechy. Poniżej przedstawiamy listę rzecz, które trzeba, można oraz te, których wręcz nie należy pakować.

Co należy spakować:

• Dokumenty tj. kartę uczestnika oraz wszystkie zgody, które do Państwa wyślemy na maila – należy je wydrukować, podpisać i wziąć ze sobą w dzień wyjazdu!
  • Legitymację szkolną – aktualną, ważną, podbitą!
  • Przybory toaletowe (szczoteczka i pasta do zębów, szampon do włosów, mydło lub żel pod prysznic),
  • min. dwa ręczniki (jeden na plażę i jeden do kąpieli),
  • piżamę (najlepiej z długim rękawem – noce mogą być chłodne),
  • nakrycie głowy (czapka/kapelusz),
  • strój kąpielowy (warto spakować dwa),
  • krem z filtrem na słońce,
  • lekkie ubrania,
  • klapki,
  • obuwie kryte, nieprzemakalne, nadające się na wędrówki ,
  • obuwie sportowe (trampki lub adidasy),
  • co najmniej dwie ciepłe bluzy – poranki i wieczory są chłodne,
  • kurtkę nieprzemakalną,
  • długie spodnie,
  • strój „wieczorowy” na dyskoteki oraz imprezy okolicznościowe,
  • pozostałe ubrania i bieliznę według uznania – przewidując różne warunki pogodowe,
  • mały plecak na wycieczki oraz zakupy,
  • zegarek,
  • latarkę,
  • ładowarka do telefonu,
  • spray na komary,
  • Lokomotiv/Aviomarin lub inne lekarstwo jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną,
  • inne lekarstwa jeśli dziecko ma skłonności np. do chorób gardła, bólów głowy, przypadłości żołądkowych – które należy spakować w woreczek strunowy i podpisać markerem Imię i nazwisko dziecka

Mogą się przydać, ale nie muszą tego pakować:

• przedłużacz,
  • kieszonkowe,
  • gitara/ukulele/harmonijka lub inny instrument jeśli dziecko chce zabrać,

Czego prosimy nie pakować:

• ostrych narzędzi tj. noże, scyzoryki itp.
  • laptopów/tabletów itp.
  • żywności szybko się psującej,
  • ciężarków/odważników itp.
  • rzeczy łatwopalnych np. tych spiral do odstraszania komarów,

Dzieci zostaną podzielone na grupy na ośrodku, więc dopiero wtedy będzie wiadomo, kto jest ich wychowawcą. Zatem pieniądze oraz inne wartościowe rzeczy dzieci do tego czasu mają mieć przy sobie, jeśli w ogóle w planach mają jest przekazanie ich kadrze. Wychowawca będzie odpowiadał za przekazane rzeczy dopiero na miejscu wypoczynku.
Jeszcze raz prosimy jeśli pakują Państwo dzieciom lekarstwa, żeby spakować je w woreczek strunowy podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka markerem – wszystkie leki stałe i doraźnie zostaną wzięte pod opiekę kadry, chyba, że choroba będzie wymagała ich posiadania przy sobie np. wziewy.
Prosimy by dzieci spakowały się w max: jedną – wiadomo, że raczej większą – walizkę i plecak. Abyśmy sprawnie i dobrze mogli się spakować do pociągu/autokaru.