29 Finał WOŚP w Kolbuszowej

17, sty, 2021

29 Finał WOŚP za nami !

Mamy okazję być partnerem Sztabu WOŚP #3848 w Kolbuszowej oraz Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking, z którymi przygotowujemy tegoroczny Finał. Z naszej strony zaangażowaliśmy się w poniżej opisane akcje, natomiast sztab działający przy kolbuszowskim LO koordynował działania 30 wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Gminy Kolbuszowa i Powiatu Kolbuszowskiego !

1. Bieg Policz się z Cukrzycą,
    Event, który był realizowany we współpracy z Kolbuszowskim Klubem Nordic Walking oraz Nadleśnictwem Kolbuszowa. W biegu uczestniczyło  75 uczestników. Część przebiegła cały dystans w dobrym tempie, część  uczestników poszła z kijami, a część na spacer, ktróry w zimowej scenerii na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka” był fantastyczny. Podczas biegu do puszek wolontariuszy trafiło ponad 2000 zł. Ponadto obecnością zaszczycili nas p. Marszałek Ewa Draus, która też wzięła udział w biegu oraz p. Burmistrz Miasta i Gminy Kolbuszowa – Jan Zuba, który obiecał, że za rok weźmie w nim udział. Uczestnicy biegu otrzymali  upominki z UMiG Kolbuszowa oraz od Firmy BARTMAX z Rzeszowa i czapki Fundacji „ Chlebek”.
    P. Janusz Karkut wsparł nas smacznymi wyrobami a Karol Wesołowski poczęstował pyszną gorącą herbatą. Z pewnością postaramy się, by ta impreza wpisała się do harmonogramu działań na naszym terenie.
  2. Spacer po Kolbuszowej w atmoferze WOŚP-owej,
    Fantastyczna zabawa dla każdego, kto miał ochotę wybrać się na spacer. Zabawa przygotowana przez Anię Idzior i Karola Wesołowskiego sprawiła wielką frajdę uczestnikom. Kilku nawet udało się ukończyć nasz test 🙂 Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy 🙂
  3. Aukcje WOŚP Allegro.
    To kolejna akcja zainicjowana przez naszą Fundację. Wystawiliśmy łącznie 5 aukcji, które już się zakończyły następującymi wynikami:
    – Koszulka Asseco Resovii – 375,00 zł,
    – Zestaw Pol’And’Rock – 50,00 zł,
    – Zestaw z 28 Finału – 50,00 zł,
    – Zestaw z 29 Finału – 102,50 zł,
    – Mega zestaw z 29 Finału – 100,00 zł,
  4. Puszki Stacjonarne.
    Wspólnie ze Sztabem podjęliśmy trud zgłoszenia i znalezienia punktów dla puszek stacjonarnych. I była to świetna decyzja. We współpracy z:
    – Publicznym Przedszkolem nr 1 w Kolbuszowej,
    – Niepublicznym Przedszkolem Słoneczny Zakątek w: Kolbuszowej (oba oddziały tj. na ul. Handlowej i Jana Pawła II), w Łańcucie, a Głogowie Młp. oraz w Majdanie Królewskim,
    – Sklepy AGAVI, AGAVI II oraz KRIS w Cmolasie,
    Udało się zebrać łączną kwotę: 4565,25 zł !!!
  5. E-puszka z MOBI Taxi,
    Tu wspaniała inicjatywa ze strony właściciela MOBI Taxi Kolbuszowa, który zaangażował się w Finał. Pech chciał, że sobotniej nocy pękła szyba. Tak czy inaczej zebrano do e-puszki ponad 1000 zł !

Łącznie Sztab w Kolbuszowej zebrał ponad 33’000,00 zł !!! To piękny wynik patrząc na okoliczności tegorocznej zbiórki. Za rok postaramy się zagrać jeszcze głośniej ! SieMa !